O mnie

Artur Sołtys DCH

Dyplomowany hipnoterapeuta kliniczny

Terapeuta Holistyczny

Artur SołtysJako terapeuta i przewodnik rozwoju osobistego wierzę, że każdy z nas posiada zasoby do szczęśliwego i zdrowego życia.

Moje doświadczenia z pracy z osobami poddanymi hipnozie wskazują , że już od tak wczesnego okresu jak życie prenatalne kształtuje się nasz stosunek do świata, reakcje na bodźce zewnętrzne, sposób zachowania, myślenia, odczuwania emocji.

Od wielu lat prowadząc sesje indywidualne i grupy terapeutyczno-rozwojowe zauważyłem (pracuję jako terapeuta/szkoleniowiec od 2007r), że sztuką w terapii jest wyposażenie osób poddających się terapii w narzędzia, dzięki którym staną się samowystarczalne.

W celu zgłębienia tajników podświadomości i wykorzystaniu ich w pracy terapeutycznej zdecydowałem się na naukę w Insitute of Clinical Hypnosis w Londynie (Instytut Hipnozy Klinicznej), jednej z wiodących szkół w Wielkiej Brytanii.

To właśnie tam, z zamiarem wykorzystania nabywanej wiedzy w pracy terapeutycznej, zgłębiałem zrozumienie tematu ludzkich zachowań i wpływu podświadomości na nasze życie codzienne.

Jestem autorem książki „Autohipnoza uzdrowi twój umysł”, w której zawarłem informacje na temat praktykowania autohipnozy (wydawnictwo KOS, 2014r.)

Uważam, że łączenie różnych technik i holistyczne podejście przynoszą najlepsze efekty. Dlatego do warsztatu włączyłem również Ustawienia Systemowe Berta Hellingera.

Jako osoba prowadząca medytacje szeroko zachęcam do jej praktykowania. Dzięki wieloletniej praktyce mogę dzielić się technikami medytacji pochodzącymi z różnych tradycji.

Współpracuję z terapeutami z Polski i z zagranicy dzięki czemu mogę wymieniać się doświadczeniami oraz szkolić bezustannie podnosząc swoje kwalifikacje, ze szczególnym uwzględnieniem podejścia do człowieka jako do niepowtarzalnej indywidualności wplecionej w interakcje wielu poziomów naszej rzeczywistości.

Dzięki pracy z uzdrowicielami z wielu zakątków świata, zacząłem pojmować jak złożonym zagadnieniem jest pomoc w uzdrawianiu innych. Poza aspektem fizycznym, przede wszystkim trzeba zająć się energią, duszą – to na tym poziomie zaczyna się większość problemów, dlatego też na tym poziomie powinno odbyć się ich uzdrawianie.

Dzięki ponad piętnastoletniemu doświadczeniu mogę śmiało stwierdzić że tylko holistyczne leczenie, czyli potraktowanie człowieka jako złożonego systemu na płaszczyźnie fizycznej jak i energetycznej, może przynieść trwałe i wymierne efekty.

Dlatego w terapii słowo mówionę łączę z niestandardowymi narzędziami jak uzdrawianie dźwiękiem czy energoterapią.

Poleganie na ustanowionych, czasem w dawnej przeszłości przekonaniach, w celu stawiania czoła nowym sytuacjom często jest nieefektywne oraz ogranicza nasz pełny potencjał. By być w pełni zadowolonym z życia trzeba się zmieniać, tak jak i zmienia się życie. Użycie potencjału, który jest ukryty w podświadomości, odblokowanie na poziomie energetycznym, znacznie ten proces może ułatwić.

Moim zadaniem, jako terapeuty, jest nauczanie nowych, korzystnych umiejętności i sposobów interakcji ze środowiskiem poprzez wykorzystanie potencjału tkwiącego w podświadomości oraz usuwanie barier i przeszkód hamujących rozwój. Pomagam dotrzeć do wewnętrznej mądrości, która ukryta jest w każdym z nas.

Dlatego jako terapeuta, poza wpływem wiedzy czysto naukowej, otwarty również jestem na szeroko rozumianą duchowość, która jest nieodzowna do przeprowadzenia skutecznej pracy terapeutycznej.