O mnie

Artur Sołtys DCH

Dyplomowany hipnoterapeuta kliniczny

Artur SołtysJako hipnoterapeuta kliniczny wierzę, że każdy z nas posiada zasoby do szczęśliwego i zdrowego życia.

Moje doświadczenia z pracy z osobami poddanymi hipnozie wskazują, że już od tak wczesnego okresu jak życie prenatalne kształtuje się nasz stosunek do świata, reakcje na bodźce zewnętrzne, sposób zachowania, myślenia, odczuwania emocji.

W celu zgłębienia tajników podświadomości i wykorzystaniu ich w pracy terapeutycznej zdecydowałem się na naukę w Insitute of Clinical Hypnosis w Londynie (Instytut Hipnozy Klinicznej), jednej z wiodących szkół w Wielkiej Brytanii.

To właśnie tam, z zamiarem wykorzystania nabywanej wiedzy w pracy terapeutycznej, zgłębiałem zrozumienie tematu ludzkich zachowań i wpływu podświadomości na nasze życie codzienne.

Współpracuję z terapeutami z Polski i z zagranicy dzięki czemu mogę wymieniać się doświadczeniami oraz szkolić bezustannie podnosząc swoje kwalifikacje, ze szczególnym uwzględnieniem podejścia do człowieka jako do niepowtarzalnej indywidualności wplecionej w interakcje wielu poziomów naszej rzeczywistości.

By podnosić kwalifikacje i pracować nad podnoszeniem poziomu świadomości ludzkości aktywnie współpracuję z London Academy of Hypnosis, której jestem członkiem.

W pracy terapeutycznej łączę hipnozę z techniką EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) – niesłychanie efektywną w uzdrawianiu fobii, traum i wielu innych problemów, z którymi boryka się współczesny człowiek.

Jestem także kwalifikowanym terapeutą EFT.

Wiele lat temu zainteresowałem się również szamanizmem i z czasem doszedłem do wniosku, że tylko holistyczne leczenie, czyli potraktowanie człowieka jako złożonego systemu na płaszczyźnie fizycznej jak i energetycznej, może przynieść trwałe i wymierne efekty.

Dzięki pracy z szamanami, uzdrowicielami, między innymi w Ameryce Południowej, zacząłem pojmować jak złożonym zagadnieniem jest uzdrawianie innych. Poza aspektem fizycznym, przede wszystkim trzeba zająć się energią, duszą – to na tym poziomie zaczyna się większość problemów, dlatego też na tym poziomie powinno odbyć się ich uzdrawianie.

Poleganie na ustanowionych, czasem w dawnej przeszłości przekonaniach, w celu stawiania czoła nowym sytuacjom często jest nieefektywne oraz ogranicza nasz pełny potencjał. By być w pełni zadowolonym z życia trzeba się zmieniać, tak jak i zmienia się życie. Użycie potencjału, który jest ukryty w podświadomości, odblokowanie na poziomie energetycznym, znacznie ten proces może ułatwić.

Moim zadaniem, jako terapeuty, jest nauczanie nowych, korzystnych umiejętności i sposobów interakcji ze środowiskiem poprzez wykorzystanie potencjału tkwiącego w podświadomości oraz usuwanie barier i przeszkód hamujących rozwój. Pomagam dotrzeć do wewnętrznej mądrości, która ukryta jest w każdym z nas.

Dlatego jako terapeuta, poza wpływem wiedzy czysto naukowej, otwarty również jestem na szeroko rozumianą duchowość, która jest nieodzowna do przeprowadzenia skutecznej pracy terapeutycznej.