Problemy seksualne

Satysfakcjonujące życie seksualne jest istotnym elementem życia większości dorosłych. Dlatego gdy pojawiają się tutaj problemy to frustracja i stres mogą przenieść się na inne dziedziny życia i odebrać nam zdolność do cieszenia się nim, nie wspominając już o utracie radości płynącej z udanego życia seksualnego.

U mężczyzn najczęściej spotykanym problemem są przedwczesny wytrysk i impotencja. Według prof. dr. hab. med. Zbigniewa Lwa-Starowicza przedwczesny wytrysk dotyka 30% mężczyzn. Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad tą przypadłością to hipnoza jest jednym z najlepszych rozwiązań. Jeśli chodzi o impotencję lub zaburzenia wzwodu to ok 10% mężczyzn jest w jakimś momencie w pełni lub częściowo dotkniętych tym problemem. W większości przypadków nie ma żadnych fizycznych przyczyn i okazuje się, ze problemy te mają podłoże psychiczne. Właśnie dlatego hipnoterapia jest idealnym rozwiązaniem do leczenia tego typu zaburzeń – leczenie następuje u źródła problemu, co daje bardzo dobre wyniki.

Jeśli chodzi o kobiety to częstym problemem bywają bolesne stosunki płciowe (vaginismus).

Jest to niezależne od woli kurczenie się mięśni pochwy utrudniające, a czasem uniemożliwiające penetrację ze względu na odczuwany ból. Problem ten może mieć wiele przyczyn i może występować w tak wielkim nasileniu, że doprowadza do rozpadu związku lub zaniechania życia seksualnego. Dlatego, jeśli dotyczy on właśnie Ciebie, to poprzez hipnoterapię możesz sobie z nim poradzić.

Innym problemem seksualnym jest brak pociągu seksualnego – niskie libido. Osoba o niskim libido unika myślenia o seksie i uprawiania go. Przyczyn może być wiele i jeśli jest to twoja przypadłość i chcesz to zmienić, hipnoza jest jak najbardziej wskazana ze względu na wysoką skuteczność.

Zrozumiałe jest, że czasem trudno rozmawiać o swoich problemach seksualnych – zapewniam jednak, że hipnoza jest tak delikatnym i bezpiecznym narzędziem, że naprawdę warto spróbować – nie masz przecież nic do stracenia, a wszystko do zyskania.