Inne problemy

Zespół stresu pourazowego, jąkanie się, syndrom chronicznego zmęczenia, problemy z zazdrością, czerwienienie się i w wielu innych problemach możesz sobie pomóc korzystając hipnoterapii.

Jeśli chodzi o zespół szoku pourazowego (ang. PTSD – Post Traumatic Stress Disorder) to jest on reakcją na doświadczanie lub bycie świadkiem jakiegoś traumatycznego wydarzenia. Mogą to być poważny wypadek, klęska żywiołowa, napad, gwałt, molestowanie seksualne lub jakiekolwiek inne traumatyzujące przeżycie. Przeważnie ludzie dochodzą po takowych do siebie, ale u części sytuacja może się nawet z czasem pogorszyć utrudniając lub uniemożliwiając normalne życie. Takie osoby mogą doświadczać niechcianych myśli, koszmarów nocnych, flashbacków, wspomnień związanych z traumą. Mogą mieć problemy ze znalezieniem się w sytuacjach przypominających traumatyczne wydarzenie. Mogą wystąpić problemy z uczuciami, problemy z przebywaniem z innymi, utrata pamięci, dziwne odczucia, nadmierne pobudzenie, niepokój, bezsenność, bóle głowy. Mogą też wystąpić napady gniewu, poddenerwowania, depresja, zachowania autodestrukcyjne, nadużywanie środków odurzających i tym podobne.

Jeśli również i Ciebie dotyczy opisany problem to możesz w końcu polepszyć swoje życie przy pomocy hipnozy pozbywając się niechcianych uwarunkowań poprzez uwolnienie napięcia skumulowanego w następstwie doznanego urazu oraz nauczenie się nowych, automatycznych sposobów radzenia sobie w danych sytuacjach. Hipnoterapia jest w tym zakresie jednym z najlepszych dostępnych terapeutom narzędzi i jeśli chcesz skorzystać z możliwości pozbycia się problemu to proszę o kontakt.

Również jąkanie się ma często przyczynę w przeszłym wydarzeniu, prawie zawsze zapomnianym przez umysł świadomy, jako że sytuacja go powodująca często ma miejsce we wczesnym dzieciństwie. Zazwyczaj w transie hipnotycznym jestem w stanie pomóc Ci przypomnieć sobie to wydarzenie i rozładować stres, który powoduje problemy związane z wymową, a następnie przeprowadzić uleczenie problemu. Można również wyleczyć jąkanie się poprzez sugestie bezpośrednie czy użycie innych technik, a postępowanie jak zwykle zależy od indywidualnych uwarunkowań – dlatego jeśli chcesz przestać się jąkać zapraszam na osobistą konsultację.

Innym problemem, który pomoże rozwiązać hipnoza jest czerwienienie się. Wszyscy, którzy mają z tym problem wiedzą jak nieprzyjemna jest to reakcja…

Hipnoza działa bezpośrednio na część umysłu odpowiedzialną za czerwienienie się – umysł podświadomy, dlatego możliwe jest pozbycie się tego problemu poprzez kontrolę stresu i zmianę reakcji na bodźce, które ją powodowały. Poprzez hipnozę możesz odzyskać kontrolę i pewność siebie.

Poddaje się hipnoterapii również Zespół Wypalenia, Zespół Chronicznego Zmęczenia. Człowiek odczuwa niski poziom energii, nie odczuwa przyjemności z podejmowanych działań, czuje się wypalony i ciągle zmęczony emocjonalnie lub fizycznie, może być rozdrażniony, cierpieć na bezsenność, nie potrafi się zrelaksować, może nadużywać alkoholu, odczuwać napięcie mięśniowe, mieć problemy z trawieniem. Leczenie może polegać na podawaniu leków, ale hipnoterapią można często pomóc unikając leczenia farmakologicznego. Można też hipnozę wprowadzić jako leczenie komplementarne. W hipnozie możesz przeprogramować umysł i przystosować się ponownie do pożądanego stylu życia. Możemy razem odnaleźć przyczyny stresu, wzmocnić Cię emocjonalnie i fizycznie. Możesz pozbyć się bezsenności i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Również w przypadku problemów w związku hipnoterapia może okazać się pomocna. Często problemem bywa wyniszczająca zazdrość. Powodów zazdrości może być wiele, a osoby zazdrosne często zdają sobie sprawę, że nic dzięki niej nie zyskują. Nawet w przypadku uzasadnionej zazdrości i tak wiadomo, że nie pomoże ona rozwiązać problemu, a emocje jej towarzyszące zaburzają jasność myśli i sprowadzają na manowce. Z pomocą hipnoterapii można znaleźć przyczyny tego uczucia, poprawić wiarę w siebie i na nowo cieszyć się związkiem bez niepotrzebnego bagażu emocjonalnego.