Zdrowie

Dobre zdrowie, zarówno fizyczne i psychiczne, to niezbędny składnik szczęśliwego życia. Tak wiele zależy od stanu w jakim znajduje się nasz organizm. Zazwyczaj dopiero wtedy zaczynamy się nad tym zastanawiać, kiedy nastąpiły już niepożądane zmiany. Oczywiste jest, że nic nie zastąpi profilaktyki – zdrowego trybu życia. Hipnoza okazuje się pomocna już na tym, podstawowym etapie, poprzez pomoc w nauczaniu i ugruntowaniu takiego stylu życia, który pozwoli Ci przyczynić się do niezmąconego celebrowania radości dnia codziennego. Jeśli jednak nie jesteśmy zbyt uważni na to jak żyjemy, co spożywamy, jeśli nie potrafimy poradzić sobie ze stresem dnia codziennego, to nasz organizm prędzej czy później da nam o tym znać w postaci wszelakiej maści dolegliwości.

Hipnoterapia daje często wspaniałe rezultaty, szczególnie w przypadkach schorzeń psychosomatycznych takich jak Zespół Jelita Drażliwego i wielu innych.

Jeśli cierpisz na bezsenność , która często związana jest ze stresem, to możesz wiele skorzystać poddając się tej formie terapii.

Innym zaburzeniem związanym ze snem jest moczenie nocne, często spotykane u dzieci – jeśli twoje dziecko cierpi na tą przypadłość to hipnoterapia dla dzieci może okazać się najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

Ogromne pole działania dla hipnoterapii to komplementarność – hipnoza wspaniale współpracuje z praktycznie każdą inną formą leczenia czy terapii.

Poprzez pracę w transie można wzmocnić pozytywne efekty działania medycyny np. konwencjonalnej i wyeliminować lub znacznie ograniczyć wszelkie skutki uboczne.

W walce z nałogami takimi jak palenie tytoniu/marihuany, nadużywanie alkoholu, hazard, objadanie się i innymi hipnoza pomaga zarówno jako terapia główna lubi terapia uzupełniająca i to ze świetnymi rezultatami.

Również problemy natury mentalnej takie jak depresja, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i wiele innych podlegają modyfikacji lub uzdrowieniu poprzez tą terapię.

Nie trzeba chyba również wspominać, że hipnozą można ograniczyć stres przed- i pooperacyjny oraz znacznie przyspieszyć rekonwalescencję.

Również problemy z zapłodnieniem, którym często towarzyszy kumulujący się stres, mogą zostać rozwiązane przy pomocy samej hipnoterapii lub jako terapii dodatkowej np. przy zapłodnieniu In Vitro.

Hipnoterapię bardzo często stosuje się w przypadkach kontroli odczuwanego poziomu bólu – tutaj zalecana jest jednak szczególna ostrożność i przeważnie wymagana jest uprzednia konsultacja z lekarzem. Ból jest sygnałem, który ciało wysyła nam, żeby zwrócić uwagę na jakiś problem. Dlatego ważne jest poznanie przyczyny bólu zanim nastąpi hipnotyczne jego usunięcie lub ograniczenie.

Hipnoterapia może również pomóc Ci w uwolnieniu się od najprzeróżniejszych tików nerwowych.

Jąkanie jest kolejnym problemem, często powiązanym z traumatycznym przeżyciem (przeważnie nie pamiętanym świadomie), który możesz rozwiązać decydując się na hipnoterapię.

W zasadzie listę tę można rozwijać bez końca, dlatego w razie jakichkolwiek pytań ogólnych lub szczegółowych proszę o kontakt.