Nałogi i nawyki

Nasze przyzwyczajenia, nałogi, nawyki to automatyczny, wyuczony sposób zachowania.Możemy tu mówić zarówno o takich nawykach jak obgryzanie paznokci, ssanie kciuka, bruksizm (zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębami), przekładanie spraw na później, tiki nerwowe, problemy z łaknieniem (objadanie się, anoreksja, bulimia) i nadmierne picie alkoholu, palenie papierosów czy marihuany.

Jak szybko i łatwo rzucić palenie?

Wszyscy palacze, których znam, próbowali w jakimś momencie rzucić palenie. Ja sam paliłem przez 15 lat i zdaję sobie doskonale sprawę z tego, co oznacza rzucanie palenia i jak trudne może czasem być. Wiem również, jak wspaniale jest być niepalącym i wolnym, jako że skutecznie pozbyłem się nałogu na początku 2006 roku.

Każdego dnia odczuwam pozytywne strony niepalenia i nie mogę sobie nawet wyobrazić, ze mógłbym wrócić do nałogu. Moje osobiste doświadczenie umacnia we mnie chęć pomocy tak wielu ludziom, jak to tylko możliwe i zmiany ich życia na lepsze.

Jeśli próbowałeś już innych metod i wszystkie zawiodły – nie trać nadziei! Często w moim gabinecie słyszę, że pomimo wypróbowania chyba wszystkich możliwych „wspomagaczy” i metod rzucania palenia, ten, kto chciał rzucić, dalej tkwi w nałogu. Z radością obserwuję, jak osoby tak twierdzące, po odbyciu sesji hipnozy kontaktują się za mną nawet po latach i dziękują za udzieloną im pomoc.

Warto przeprowadzić sesję hipnozy, jeśli naprawdę chcesz pozbyć się nałogu, nie myśl, że zrobię to za Ciebie. Moim zadaniem jest jak najskuteczniej Ci pomóc i ułatwić ten proces, kluczowa tutaj jest szczera chęć uwolnienia się od tytoniu. Dzięki sesji rzucenie jest o niebo łatwiejsze. Prawie zawsze rzucamy na pojedynczej sesji, której koszt jest skalkulowany jako równowartość wartości papierosów wypalanych przez przeciętnego palacza w ciągu kilku tygodni. Jeśli palisz, możesz potraktować taką sesję jako jedną z najlepszych inwestycji swojego życia – nie dość, że zyskujesz zdrowie i lepsze samopoczucie, pokonujesz słabość, to jeszcze zaoszczędzasz codziennie niemałą kwotę i to do końca życia! Czyż nie jest to wspaniała wiadomość?

Jeśli tylko zechcesz możemy rozłożyć proces rzucenia papierosów na dwie lub trzy sesje, w takim jednak przypadku, sesje poprzedzające rzucenie (rzucamy na ostatniej), płatne są jak zwykłe, standardowe sesje. Zdarzało się wielokrotnie, że już po sesji przygotowującej, osoby informowały mnie, że przestały palić – w takich przypadkach zalecam jednak, żeby i tak przyjść na tą ostatnią sesję, żeby ostatecznie rozstać się z nałogiem, postawić przysłowiową kropkę nad „i”.

Do sesji dostajesz gratis profesjonalne nagranie autohipnotyczne „Pokonaj palenie tytoniu”. Dzięki zawartym w nim sugestiom będziesz mógł wspierać swoją wolność od nałogu również poza gabinetem, co jeszcze dodatkowo ułatwi proces rzucenia.

Czy próbowałeś rzucić niezliczoną ilość razy, czy może zastanawiasz się nad tym po raz pierwszy, hipnoza może Ci pomóc zrobić to z łatwością. Nie obiecuję cudów, ale proszę wziąć pod uwagę, ze zgodnie z badaniami naukowymi:

Hipnoza to najskuteczniejsza metoda na rzucenie palenia, zgodnie z wynikami badań naukowych porównujących skuteczność sposobów walki z tym nałogiem.

Źródło: New Scientist, volume 136, issue 1845, 31 Oct 1992

Hipnoza jest w tym celu stosowana od wielu lat z ogromnym sukcesem. Albert Einstein, Thomas Edison, Matt Damon, Winston Churchill, Jacqueline Kennedy Onassis, Kevin Costner oraz wielu innych rzucili w ten sposób palenie.

Korzyści z rzucenia palenia

Poniższa lista wymienia kilka korzyści zdrowotnych, które mogą być twoim udziałem, jeśli tylko uwolnisz się od palenia:

(źródło: Institute of Clinical Hypnosis)

8 godzin

 • Poziom tlenku węgla we krwi powraca do stanu normalnego
 • Poziom tlenu we krwi powraca do normy a twoje ciało może w końcu korzystać z prawidłowego odżywiania – twoje komórki mogą oddychać

24 godziny

 • Ryzyko ataku serca maleje

48 godzin

 • Końcówki nerwowe zaczynają się odbudowywać
 • Zmysł powonienia i smaku poprawia się

72 godziny

 • Oskrzela rozluźniają się ułatwiając oddychanie
 • Zwiększa się pojemność płuc

2 tygodnie do 3 miesięcy

 • Krążenie krwi poprawia się
 • Chodzenie staje się łatwiejsze
 • Wydolność płuc zwiększa się do 30%

1 do 9 miesięcy

 • Zmniejszają się: kaszel, ilość śluzu w zatokach, zmęczenie, uczucie braku powietrza
 • Rzęski płucne odrastają zwiększając zdolność do usuwania śluzu
 • Wzrasta poziom energii w organizmie

1 rok

 • Zagrożenie atakiem serca spada o połowę

5 lat

 • Ryzyko śmierci spada o prawie połowę w porównaniu do osoby palącej

10 lat

 • Ryzyko śmierci spada prawie do takiego samego poziomu jak u osoby niepalącej
 • Komórki rakowe są wymieniane
 • Inne ryzyka związane z rakiem maleją

15 lat

 • Ryzyko ataku serca jest takie same jak u osoby niepalącej

O zaoszczędzonych, wcale niemałych pieniądzach, nie trzeba nawet wspominać…

Wszystkie te korzyści mogą być także twoje! Jeśli tylko zdecydujesz się na rzucenie, zapraszam serdecznie!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania nie wahaj się ze mną skontaktować, z przyjemnością pomogę!


Inne

Hipnoterapia może pomóc Ci pozbyć się w zasadzie każdego niechcianego nawyku lub może pomóc Ci utworzyć nowy, pożądany. Nasze nawyki/przyzwyczajenia są wykonywane automatycznie ponieważ zakotwiczone są w podświadomości. Dlatego tak trudna jest zmiana ich poprzez sam umysł świadomy.

Często udaje nam się np. porzucić niechciany nawyk na jakiś czas, ale później do niego powracamy. Powód jest prosty – nie udało nam się zmienić podstawowego zapisu w podświadomości w związku z czym powraca do nas w takiej samej lub podobnej formie. Z umysłem świadomym jest o wiele łatwiej skontaktować się niż z podświadomością dlatego przekonanie umysłu świadomego do czegoś nie jest zazwyczaj trudne – komplikacje pojawiają się gdy chcemy przekonać do czegoś umysł podświadomy.

Tutaj właśnie z pomocą przychodzi hipnoza – pozwala ona na skontaktowanie się z twoją podświadomością bezpośrednio. Wystarczy przekonać umysł podświadomy, że palenie, picie, brak motywacji, systematyczności czy jakikolwiek niepożądany nawyk już nam nie służą i warto się go pozbyć na dobre lub zamienić na nowy, który polepszy jakość Twojego życia.